Krajobraz afrykański

W tym roku odważyłam się pojechać do Afryki na wolontariat. Potrzebują tam pomocy bardzo wielu osób, nie tylko do pracy fizycznej. Ponieważ jestem zahartowana i mam silną potrzebę niesienia pomocy, postanowiłam razem z koleżanką udać się do Gambii. Skusiły mnie również tamtejsze krajobrazy, ponieważ jestem zapaloną fotografką. Od dawna marzyłam o sfotografowaniu wielu miejsc w Afryce, a praca tam okazała się najlepszym sposobem na zrealizowanie tego zamierzenia.

Na miejscu otrzymałam pracę jako wolontariuszka w przedszkolu. Praca z dziećmi jest dla mnie czystą przyjemnością, więc jestem bardzo szczęśliwa. W wolnych chwilach mogę też wreszcie fotografować najpiękniejsze afrykańskie krajobrazy. Jestem bardzo zaskoczona, że aż tak różnią się one od europejskich. Oczywiście byłam świadoma, że spotka mnie zupełnie inna roślinność i klimat, ale czasem mam wrażenie podróżowania po zupełnie innym świecie.

Największe wrażenie zrobiła na mnie sawanna. Nie mam możliwości zapuszczać się na najgroźniejsze i najbardziej dzikie tereny, ale fotografowanie tego niezwykłego kontynentu na każdym kroku sprawia mi ogromną przyjemność. Jeszcze nie wiem kiedy wrócę do Polski, ale jestem pewna, że będzie mi brakować niesamowitych afrykańskich plenerów. Tutejsze krajobrazy urzekły mnie na tyle, że planuję wydać album podróżniczy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s